** نگاه **
آزادی را فقط در مجسمه ی آن یافتم.((ژان ژاک روسو))

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آب منی چیست و چندین راه برای بیشتر شدن آب منی

آب منی که در زبان یونانی به آن اسپرما ودرلاتین (Semen ) می گویند، از اسپرم و ترشحات مجاری اسپرم- ترشحات کیسه صفرا- ترشحات پروستات و همچنین ترشحات غددی که در کنار ریشه آلت مرد واقع شده اند، تشکیل شده است.

بخشی از این ترشحات مواد قندی هستند که برای تغذیه سلولهای اسپرم مورد استفاده قرار می گیرد. بوی خاصی که از آب منی متصاعد میشود از جملۀ همین ترکیبات مختلف است.

تولید اسپرماتوزن (منی) توقفی ندارد. امّا در عضو کوچک بالای هر بیضه و مجاری اسپرم جمع میشود و ممکن است تا ماهها همانجا بمانند بدون آنکه قدرت باروری خود را از دست بدهند و فقط با انجام مقاربت، خود ارضائی و یا احتلام در خواب به بیرون از بدن منتقل می شوند.

سرعت حرکت اسپرم حدود ۳- ۴ میلیتر در ثانیه است و هنگام مقاربت حدود نیم الی یک ساعت طول میکشد تا خود را به کانالهای تخمک زن برساند و بعد از یک روز تا سه روز در همانجا از بین می روند و اگر تخمک زن موجود باشد یا اسپرم با تخمک مخلوط شده و پروسۀ شکل گیری جنین شروع می شود.


همزمان با انقباض و انبساط کانالهای اسپرم که به آن اشاره شد. پروستات هم منقبض و منبسط شده و ترشحات شیری مانندی تولید کرده و به مایع منی می ریزد (مجرای منی از وسط پروستات می گذرد). ترشحات پروستات قلیائی است و عمل خنثی کردن محیط اسیدی واژن را به عهده دارند. (محیط اسیدی واژن باعث کشته شدن اسپرم ها و یا ایجاد اختلال در حرکت و شنا کردن آنان می شود).

از مقدار آب منی ای که از بدن خارج می شود حدود ۶۰ درصد شامل ترشحات کیسۀ اسپرم، ۲۰ درصد شامل ترشحات پروستات و ۲۰ درصد بقیه شامل ترشحات دیگر و سلولهای اسپرم است. با این همه در هر میلی متر آب منی حدود ۱۲۰ میلیون سلول اسپرم وجود دارد.     چیزهایی كه موجب افزایش منی می شود   ترک سیگار: سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد، مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد. گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود ۲۲ درصد کمتر از سایرین است. لباس زیر راحت و گشاد بپوشید: علت اینکه بیضه ها درون کیسه ای خارج از بدن قرار دارند این است که باید دمای آنها چند درجه خنک تر از دمای بدن باشد. بهمین خاطر پوشیدن لباس زیر و شورت تنگ که بیضه ها را به بدن شما میچسباند کار مناسبی نیست. اگر بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید. سعی کنید بجای استمنا بیشتر سکس داشته باشید: هر چقدر تعداد دفعات انزال شما بیشتر باشد(مانند حالت جلق زدن هر روز) حجم و غلظت منی شما کمتر خواهد شد. اجتناب از مصرف مشروبات الکلی: الکل به علت اثر روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن(هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد. تمرین حرکات ورزشی کجل: هرچند این تمرینات اثری روی مقدار اسپرم ندارد، ولی به کمک آن میتوانید قدرت پرتاب منی خود را بیشتر کنید و لذت بیشتری از انزال ببرید.     رفع موهای زاید بدن   من لا یحضر الفقیه و حلیه المتقین : امام موسی بن جعفر  (ع)   فرمود : « موهای زاید بدن نجس و كثیف است . موی بدن چون بلند می شود آب پشت كمر را قطع می كند { فرزند به وجود نمی آید } ، بندها را سست می كند و ضعف و تنبلی می آورد . نوره كشیدن آب پشت (منی) را زیاد و بدن را قوی می كند و بر پیه كلیه افزوده و بدن را چاق می كند . »   تغذیه مناسب داشته باشید  بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند. غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند. ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تضمین سلامتی شما میشود.   ویتامین ها و مکملهای غذایی: ماری ژوانا و بعضی داروها موجب کاهش اسپرم میشوند. در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که تولید منی را بیشتر میکنند. خوراکها، قوای شهوانی را زیاد می کند، ابتلاء به ضعف در نتیجه سوء تغذیه و خوردن و نخوردن بعضی از خوراکی هاست چون ضعف قوای شهوانی در جوانی باعث پیری زودرس و ابتلاء به امراض روحی و عصبی است و عمر را کوتاه می کند لازم است این گونه خوراکیها را بشناسیم. افراط در نوشیدن آبجو و رازیانه برای مردها موجب عنن شدن است زیرا اخیرا در این دو نوع خوراکی هورمون زنانه کشف گردیده است، شیرخشت، گنه گنه و قهوه، الکل، کافور نیز در کم کردن قوای شهوانی موثر می باشد. بر عکس انجیر، بهار نارنج، نارگیل، کاهو، ترنجبین، دارچین، فلفل سیاه، سیر و پیاز، شهوت را زیاد می کند. میگو شهوت را چندین برابر می کند، ، پسته شام مفید می باشد.


شیر و عسل محاسن برقی : امام موسی كاظم    (ع) فرمود : « كسی كه منی او دگرگون شود ، شیرتازه همراه با عسل سودش دهد . » همچنین امام صادق  (ع) فرمود : « شیر تازه برای كسی كه منی او كم باشد ، سودمند است . » در شیر (کارنیتین وجود دارد که برای افزایش منی مفید است)   گوشت قرمز در گوشت قرمز (کارنیتین وجود دارد که برای افزایش منی مفید است)     پنیر را شب میل كنید فروع كافی : مردی از امام صادق   (ع)  درباره خواص پنیر پرسید . حضرت فرمود : دردی است بی درمان ! وقت شام آن مرد نزد حضرت آمد و دید سر سفره او پنیر است . گفت : قربانت گردم ، هنگام صبحانه در مورد پنیر سؤال كردم ، فرمودی دردی بی درمان است ، ولی اكنون آن را در سفره خودت می بینم . امام   (ع) فرمود : « هنگام صبح خوردن پنیر زیان دارد ، اما وقت شام سودمند است و آب منی را افزایش می دهد . »   بادمجان زیاد بخورید مكارم الاخلاق : امام صادق  (ع)  فرمود : « در فصلی كه نخل خرما را می برید ، بادمجان زیاد بخورید كه شفای هر بیماری است و آب و رنگ را زیاد و عروق را نرم می كند و به آب كمر ( منی) می افزاید . »   اثر میوة « بــه» مكارم الاخلاق : امام صادق   (ع) فرمود : كسی كه ناشتا میوه « به » بخورد ، آب كمرش را صاف و چهره او را زیبا می كند . » توضیح مؤلف : نه تنها منی ، بلكه آب تمام بدن را نیز صاف می كند .   انــار ، افزایش منی و فرزند زیبا محاسن برقی : امام رضا   (ع)   فرمود : « خوردن میوه انار ، آب كمر را افزایش می دهد و بچه را زیبا می كند . »     خواص فراوان خربزه مكارم الاخلاق : امام صادق   (ع)    فرمود : « خربزه زیاد بخورید كه هیچ بیماری و ناراحتی را در پی ندارد ، بلكه بر قوه باه و آب كمر می افزاید ، مثانه را شست و شو می دهد و سنگ مثانه را آب می كند . »   خواص معجزه آسای پیاز مكارم الاخلاق : امام صادق   (ع)   فرمود : « پیاز درد را از بین می برد و اعصاب را محكم می كند و بر آب كمر می افزاید و به راه رفتن كمك می كند و تب را از بین می برد . »     نخود پخته شده محاسن برقی : امام علی بن موسی الرضا   (ع)   فرمود : « نخود پخته شده برای ناراحتی كمر و تقویت آن نافع است . » توضیح مؤلف : نخودچی نیز همین حكم را دارد و خوردن آن برای ازدیاد قوه كمر نافع است .   برگ كاسنی و آثار آن مكارم الاخلاق : سیاری از امام صادق  (ع)    نقل می كند كه آن حضرت فرمود : « برگ كاسنی آب كمر ( منی ) را زیاد می كند و سبب زیبایی فرزند می شود ، و چون گیاهی گرم و ملین است ، اولاد ذكور (پسران ) را زیاد می كند . » و اما خواننده عزیز، بدون شک افزایش حجم منی میتواند لذت ارگاسم را بیشتر و مدت آنرا طولانی تر نماید. بعلاوه افزایش تولید اسپرم در بیضه میتواند میل جنسی شما را هم بیشتر سازد.  

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حامد

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب وبلاگ چطوره ؟

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic