** نگاه **
آزادی را فقط در مجسمه ی آن یافتم.((ژان ژاک روسو))

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

صدور مجوز سقط جنین درمانی بدون رضایت پدر

معاون پزشكی و آزمایشگاهی سازمان پزشكی قانونی كشور از صدور مجوز سقط جنین درمانی بدون رضایت پدر خبرداد.

به گزارش ایسنا، دكتر عبدالرزاق برزگر در این باره گفت: بر اساس دستور‌العمل جدید سازمان پزشكی قانونی از ابتدای مهر امسال به تمامی مراكز ابلاغ شد كه حضور و رضایت مادر برای صدور مجوز سقط درمانی كافی است و الزامی به گرفتن رضایت از پدر وجود ندارد.

وی با اشاره به اینكه در دستور‌العمل قبلی سقط درمانی، حضور زوجین با مدارك شناسایی معتبر برای گرفتن مجوز ضروری بود، افزود: در قانون سقط جنین درمانی تنها رضایت زن برای صدور این مجور مطرح است و رضایت پدر در این قانون ذكر نشده‌، در حالی كه پزشكی قانونی در تنظیم دستور‌المعل اولیه قانون سقط درمانی، حضور پدر را هم برای صدور این مجوز الزامی می‌دانست به نحوی كه اگر پدر حضور نداشت، مادر باید با دستور قضایی به پزشكی قانونی مراجعه می‌كرد، همین موضوع مشكلاتی را برای برخی مراجعان ایجاد كرده‌ بود.

وی ادامه داد: از آنجا كه در قانون حضور پدر برای صدور مجوز سقط تصریح‌نشده، پزشكی قانونی نیز برای تسهیل در امور مردم با استعلام از اداره حقوقی و با بررسی‌های لازم، دستور‌العمل جدیدی را تدوین و به مراكز پزشكی قانونی سراسر كشور ابلاغ كرد كه بر اساس آن حضور پدر برای صدور مجوز سقط درمانی الزامی نیست.

برزگر با تاكید بر اینكه دستور‌العمل جدید سقط درمانی از اول مهر ماه سال جاری در تمامی مراكز پزشكی قانونی لازم‌‌الاجرا است، تصریح‌كرد: مطابق این دستور‌العمل حضور مادر برای تكمیل فرم درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی الزامی است.

معاون پزشكی و آزمایشكاهی سازمان پزشكی قانونی ضمن مناسب دانستن قانون فعلی سقط درمانی به یادآوری موارد صدور مجوز در پزشكی قانونی پرداخت و گفت: خطر جانی برای مادر در صورت ادامه بارداری یا عقب افتاده و ناقص‌الخلقه بودن جنین به نحوی كه نگهداری آن برای مادر ایجاد حرج كند از جمله مواردی است كه در صورت وجود هر یك از آن‌ها با درخواست مادر با تشخیص سه پزشك متخصص و تأیید پزشكی قانونی، مجوز سقط درمانی صادر می‌شود البته به شرط آن كه سن حاملگی كمتر از چهار ماه پس از لقاح باشد.

تغییر در شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها

رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینكه نظام جامع سنجش و پذیرش دانشجو در كلیه مقاطع تحصیلی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال تدوین است، گفت: با تصویب این طرح نحوه ورود و پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌ها به سمت روشی عادلانه و كارآمد تغییر می‌كند.

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص قانون حذف كنكور، تصریح كرد: اجرای این طرح نیازمند كار كارشناسی بیشتر است. البته قبل از اجرای این طرح باید همه مقاطع را به صورت جامع مورد بررسی و كار كارشناسی قرار دهیم.

وی با اشاره به بررسی مقاطع مختلف تحصیلی در موضوع حذف كنكور، گفت: به عنوان مثال برای مقطع كاردانی دیگر لزومی به برگزاری آزمون برای پذیرش دانشجو نداریم. با این حال برای حذف كنكور در مقطع كارشناسی به نظر می‌رسد كه نیازمندیم در كنار سابقه تحصیلی برای بسیاری از رشته‌های پرمتقاضی مثل برخی مهندسی‌ها، پزشكی و یا حقوق، تدابیر خاصی برای پذیرش دانشجو بیندیشیم.

وی تصریح كرد: در صورت اجرای قانون حذف كنكور برای پذیرش دانشجو در برخی رشته‌ها دچار مشكل می‌شویم. چرا كه تعداد داوطلبان با شرایط معدلی یكسان در بسیاری از این رشته‌ها چند برابر ظرفیت رشته محل مذكور می‌باشد. بنابراین لحاظ تنها سوابق تحصیلی برای پذیرش كافی نیست.

زاهدی با بیان اینكه باید به دنبال جایگزینی برای طرح حذف كنكور باشیم، گفت: باید راهكاری اندیشیده شود كه منجر به عدالت و تعامل بیشتر شود البته این طرح در قالب نظام سنجش و پذیرش دانشجو در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال تهیه است.

رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینكه هنوز به صورت رسمی پیشنهادی در رابطه با تغییر شیوه پذیرش دانشجو به مجلس ارایه نشده است، گفت: این طرح باید ابتدا به صورت لایحه به مجلس پیشنهاد شود.

وی ادامه داد: طرح تجمیع آزمون‌های سراسری نیز در قالب نظام سنجش و پذیرش دانشجو در حال پیگیری است.

زاهدی با بیان اینكه برای پذیرش داوطلبان به دانشگاه در كلیه مقاطع باید یك نگاه جامع داشته باشیم، اظهار كرد: این طرح كه در مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم در حال بررسی است، همه مقاطع تحصیلی را در بر می‌گیرد.

وی افزود: همچنین برای پذیرش دانشجو در مقاطع ارشد و دكترا نیز باید از برنامه‌ریزی استفاده شود تا بتوان عدالت را در پذیرش دانشجو لحاظ كرد.

وزیر علوم سابق خاطر نشان كرد: با تدوین نظام جامع سنجش و پذیرش دانشجو، قانون حذف كنكور مجلس شورای اسلامی نیز به نوعی در این نظام جامع قرار خواهد داشت.

تعرفه و جزییات فروش اینترنت پرسرعت ADSL در كشور

طبق قوانین و مقررات جاری واگذاری پهنای باند با سرعت بالای 128kb/sبه كاربران خانگی فقط به اعضاء هیات علمی دانشگاهها و افرادی كه مدارك لازم از مراكز آموزش عالی در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی ارائه كنند، در زمانهای محدود مجاز بوده و در سایر موارد ممنوع است، بنا بر اعلام سازمان تنظیم مقررات واگذاری پهنای باند بالاتر با ارائه كارت دانشجویی یا معرفی نامه از محل كار و غیره برای كاربران خانگی مورد قبول نبوده و تخلف محسوب می­‌شود.

به گزارش ایسنا، براساس مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه واگذاری اینترنت پرسرعت ADSL براساس نرخ بیت و ضریب اشتراك حداكثر تعیین شده است اما چرا و چگونه؟

با مراجعه مشتری به سامانه‌های فروش و یا دفاتر فروش شركتهای دارنده پروانه PAP ابتدا امكان واگذاری خدمات ADSL به شماره خط مشتری توسط شركت سرویس دهنده بررسی و سپس در صورت امكان واگذاری نسبت به فراخوان مشتری و عقد قرارداد و اخذ وجه توسط سرویس دهنده اقدام میشود.

هزینه نصب و راه‌اندازی برعهده مشتری است؟

در زمان راه اندازی سرویس چنانچه در قرارداد منعقد شده نصب و راه اندازی به عهده مشتری قید شود هزینه نصب و راه‌اندازی بصورت توافقی توسط مشتری پرداخت خواهد شد و اگر مشتری خود تمایل به انجام نصب داشته و توانایی این كار را نیز داشته باشد اخذ هرگونه هزینه توسط سرویس دهنده غیر مجاز است.

* شاخص‌های اندازه گیری كیفیت

یك قرارداد دو جانبه بین خدمت دهنده و خدمت گیرنده بر اساس توافق و به منظور تضمین پارامترهای كیفیت خدمات توافق شده بنام موافقت نامه سطح خدمات(SLA ) منعقد می­‌شود. در این قرارداد باید سطح خدمات، نحوه اندازه­گیری شاخصهای كنترلی ( PLR ، Latency و CIR )، تخطی از سطح خدمات و ضمانت های اجرایی آن تعیین شود.

چگونگی خدمات پشتیبانی به مشتریان

سرویس دهنده موظف به پشتیبانی خدمات بدون دریافت هزینه و در تمامی ساعات شبانه روز از طریق سامانه‌های ایجاد شده و یا ایجاد امكان تماسهای تلفنی برای كاربران است.

مشتری در انتخاب سرویس حق انتخاب دارد؟

انتخاب نوع سرویس بعهده مشتری است و سرویس دهنده نمی­تواند هیچگونه خدماتی را خارج از درخواست مشتری تحمیل كند مگر در مواردی كه به لحاظ قانونی واگذاری یك نوع سرویس غیرمجاز باشد. به عنوان مثال اگر درخواست كاربر خانگی سرعت بالای 128kb/sباشد سرویس دهنده باید از واگذاری سرویس مذكور خودداری كند ولی اگر درخواست سرویس نامحدود كرده باشد سرویس دهنده نمی تواند به اجبار سرویس با حجم محدود را به مشتری تحمیل كند.

شركتهای PAP می توانند حداكثر تا سقف حداكثر 20% بالاتر از تعرفه‌های جدول مندرج در این گزارش به اضافه 10000ریال هزینه اتصال یا آبونمان و 4% هزینه مالیات بر ارزش افزوده نسبت به واگذاری اینترنت اقدام كنند.

بعنوان مثال برای پهنای باند 128 كیلو بیت بر ثانیه یك ماهه قیمت تمام شده براساس ضریب اشتراك حداكثر 10 مطابق محاسبات ذیل است:

99200*20%=19840 --> 99200+19840=119040 --> 119040+10000=129040

129040*4%=4760 --> 129040+4760=133800 بر حسب ریال

10 حداكثر ضریب اشتراك پهنای باند
59200 ریال 64 كیلوبیت بر ثانیه
99200 ریال 128 كیلوبیت بر ثانیه
125600 ریال 256 كیلوبیت بر ثانیه
204800 ریال 512 كیلوبیت بر ثانیه
383200 ریال 1024 كیلوبیت بر ثانیه
745600 ریال 2048 كیلوبیت بر ثانیه

براساس مصوبه شماره 49 كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ضریب اشتراك حداكثر 10 تصویب شده است كه با رعایت این ضریب اشتراك حداكثری نباید محدودیتی در حجم ارسال و دریافت مشتریان ایجاد شود.

اما نرخ اشتراك و نحوه محاسبه سرعت چگونه است؟

همانطور كه گفته شد ضریب اشتراك حداكثر 10 تصویب شده است به عنوان مثال برای سرعت 128kb/sچنانچه سرعت دانلود را در سیستم خود مورد محاسبه قرار دهیم با توجه به اینكه سرعت دانلود بر اساس بایت نشان داده می­شود ابتدا برای تبدیل بیت به بایت 128 را به 8 تقسیم كرده و با در نظر گرفتن ضریب اشتراك 10 حداقل سرعت دانلود 1.6kB/sو حداكثر 16kB/sرا خواهیم داشت و اگر سرعت دانلود كمتر از حداقل مقدار دیده شود نشان دهنده كندی سرعت و تخلف سرویس دهنده خواهد بود.

سیاستمداران ایرانی همسر خود را چگونه انتخاب کردند؟ / پاسخ‌هایی از هاشمی رفسنجانی، معین، حدادعادل و لاریجانی

نحوه آشنایی و ازدواج چهره‌های سیاسی کشور دارای جذابیت‌های فراوانی است.اکثر سیاسیون ایرانی همسران‌شان رااز طریق خانواده به ویژه مادر خود انتخاب کرده‌اند.

به گزارش نامه،زندگی خصوصی سیاستمداران از جذاب ترین مسائل در دنیای امروز است. بی شک کنکاش در زندگی سیاستمداران ایرانی بخصوص دوران جوانی آنها برای بسیاری جالب توجه است.

زندگی مشترک اکثر سیاسیون ایرانی به صورت سنتی آغاز شده است. انتخاب همسر به سفارش و یا پسند خانواده یک دیدار کوتاه و ازدواج! مادران سیاستمداران مانند دیگرمادران نقش اول خواستگاری‌ها را بازی کرده‌اند. آیت الله هاشمی رفسنجانی، حداد عادل و حسن روحانی از این دسته سیاستمداران هستند. اندک سیاستمداران ایرانی بودند که همسرانشان را کسی به غیر از خانواده انتخاب کرده است. محسن رضایی، علی فلاحیان و مصطفی معین از جمله این سیاستمدارن هستند. این نوع انتخاب هم با مشورت روحانیون و یا افراد مورد وثوق شکل گرفته است.

نام مسئولیت نحوه ازدواج
اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتخاب  همسر توسط خانواده

در این بررسی ها به خانواده حاج سید محمد صادق مرعشی رسیدند. خانواده من دیدند و پسندیدند و خواستگاری کردند و با تشریفات معمولی ازدواج کردیم.

حسن روحانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتخاب همسر توسط خانواده

خانواده اصرار داشتند که من ازدواج کنم. سن من هم حدود 20 سال بود . پدرم اصرار داشت، مادرم هم همینطور، من هم خیلی بی میل نبودم .

غلامعلی حداد عادل نماینده  مجلس شورای اسلامی

انتخاب همسر توسط خانواده

یک علتی که من دیر ازدواج کردم ، مادرم می رفت خواستگاری، یا آنها ما را نمی پسندیدند و یا ما آنها را نمی پسندیدم

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتخاب همسر، معرفی از طریق همسر آقای جلالی خمینی

به آقای جلالی خمینی، گفتم می خواهم ازدواج کنم  شما یک دختر مذهبی به ما معرفی کنید. ایشان  به حاج خانمشان گفت. حاج خانمشان هم کلاس قرانی داشت و از بین آنها حاج خانم ما را پیشنهاد کرد

مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتخاب همسر توسط خانواده

سال56 بود. رفتیم خواستگاری دختر دایی ام. ایشان هم فداکاری کردند با آن وضع زندگی من قبول کردند

علی فلاحیان وزیر سابق اطلاعات

انتخاب همسر به معرفی یکی از دوستان

در مخافل مذهبی، یکی ازدوستانم این پیشنهاد را دادند .شاگرد دوستم بودند.

محمد جواد لاریجانی معاون حقوق بشر قوه قضائیه

انتخاب همسر توسط خانواده

خانواده اقدام کردند. کلاس دهم بودم که ازدواج کردم. بازیگوش نبودم ولی مصمم بودم به این کار.

مهدی کروبی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی

انتخاب همسر توسط خانواده

مادرم انتخاب کرد. گفتم می شود دید یا نه. خلاصه از پشت شیشه دیدم و پسندیدم

اسدالله بادمچیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی

انتخاب همسر توسط خانواده

دختر دایی ام بودند دیگه

علیرضا  محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی

انتخاب همسر با رایزنی با دوستان و آشنایان

در سال 62 با همه دوستان و آشنایان رایزنی کردم و حرف زدم. یک هفته کل کار انجام شد.

مصطفی معین وزیر سابق علوم

انتخاب همسر توسط خودم

از افراد مورد اطمینان خواستم که فردی را با معیارهای من معرفی کردند و این ازدواج انجام شد.

محمد باقر نوبخت نماینده سابق مجلس

انتخاب همسر توسط خانواده

سال 57 ازدواج کردم. در دوران سربازی -سال56-عقد کردیم و به صورت سنتی ازدواجمانانجام شد و سال 57 هم عروسی.

حمید رضا ترقی عضو حزب موتلفه

یکی از دخترهایی که در مکتب مادرم بودند

من آنجا معلم بودم  و خلاصه یکی از آنهایی که همیشه نمره‌اش

20 بود را پیشنهاد کردند و من هم قبول کردم

صادق زیباکلام فعال سیاسی و استاد دانشگاه

انتخاب همسر توسط خانواده

مادرم برای من انتخاب کرد و من هم قبول کردم. خودم به دنبال ازدواج نبودم ولی خانواده‌ام معتقد بودند که نصف دینش ناقص است.  

احمد ناطق نوری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی

ازدواج از طریق خانواده

با دخترعمه‌ام ازدواج کردم. آن‌ها هم بچه‌های تهران بودند.

مرحوم سید رضا زواره‌ای حقوق‌دان سابق شورای نگهبان

ازدواج از طریق خانواده

بله، خانواده اقدام کردند.

محمد هاشمی رفسنجانی عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام

از دواج از طریق معرفی یکی ازدوستان

یکی از دوستان معرفی کرد. خودم رفتم کرمان با پدرشان صحبت کردم.

 

جدول قیمت سکه در 70 روز اخیر !

صنعت بیمه - بررسی روند تغییرات قیمت سکه در یک دوره 70 روزه نشان می دهد که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید از 702 هزار تومان در پایان تیرماه امسال به 1 میلیون و 70 هزار تومان در پایان معاملات روز پنجشنبه رسید که این میزان رشدی برابر با 368 هزار تومان را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر،در حالی که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در پایان تیرماه امسال 706 هزار تومان بود، در هفته اول مهرماه به 1 میلیون و  69 هزار تومان افزایش یافت.

رشد 52درصدی قیمت سکه

بررسی ها نشان می دهد که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی از سوم مهرماه امسال از مرز 1 میلیون تومان گذشت و در روز ششم مهرماه ابتدا این رقم به 1میلیون و 90 هزار تومان و سپس به یک میلیون و 70 هزار تومان بالغ شد.

هرچند فعالان بازار سکه قیمت بالای 1 میلیون تومان را حبابی و غیرواقعی می دانند، اما از سویی وجود متقاضی و مشتریان فراوان در این بازار را باعث ادامه روند افزایش قیمت انواع سکه در بازار اعلام می کنند.

افزایش قیمت سکه به بالای 1 میلیون تومان یکبار در سال گذشته نیز اتفاق افتاد اما طی چند روز قیمتها دوباره به زیر 1 میلیون تومان بازگشت. در آن مقطع بانک مرکزی با اعلام برنامه پیش فروش میلیون ها قطعه سکه به متقاضیان از طریق بانکها، توانست تا حدودی جلوی رشد قیمت های سکه در اثر ایجاد شدن جو روانی در بازار را بگیرد.

بانک مرکزی و سیاست پیش فروش

هرچند قیمت انواع سکه در سال گذشته نیز بارها دچار تغییرات شدیدی بوده است اما نه تنها سیاست پیش فروش سکه نتوانست تورم قیمتی موجود در این بازار را کنترل کند، بلکه پس از هر دوره عرضه های مرحله ای، قیمتها با فراز و فرودی دوباره سیر صعودی می گرفت.

با وجود اعلام مقامات بانک مرکزی در یکی دو سال اخیر مبنی بر اینکه برای جلوگیری از وجود تورم کاذب در قیمت انواع سکه، حتی حاضر به فروش آن از طریق سوپرمارکت ها هم هستند؛ اما تاکنون موفق به مهار به وجود آمدن نوعی بازار سوداگری و دلالی در این بازار نشده اند و می توان گفت قیمتها هر از چندگاهی به دلایل گوناگون اقتصاد کشور را دچار تلاطم می کند.

به صورت کلی سکه تنها در فاصله پایان تیرماه امسال تا پایان مردادماه به میزان 100 هزارتومان رشد قیمت را تجربه کرد و این رشد در فاصله اول تا پایان شهریورماه و به فاصله یکماه به بیش از 134 هزارتومان رسید و باعث شد تا شرایطی ایجاد شود که سکه در سوم مهرماه دوباره رکورد تاریخی 1 میلیون تومان را به ثبت برساند.

جدول افزایش قیمت سکه و دلار در 70 روز

تاریخ سکه تمام طرح قدیم (هزارتومان) سکه تمام طرح جدید(هزارتومان)
31 تیرماه91 706 702
4 مردادماه 91  717  715
10مردادماه91  736  734
15مردادماه91  751  749
22مردادماه91  795  793
25مردادماه91  780  778
26مردادماه91  778  774
1شهریورماه91  803  801
5شهریورماه91  838  836
7شهریورماه91  837  836
15شهریورماه91  850  848
20شهریورماه91  965  955
25شهریورماه91  945  945
29شهریورماه91  935  935
1مهرماه91  965  965
3مهرماه91 1003 1003
5مهرماه91 1050 1050
6مهرماه91 1069

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حامد

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب وبلاگ چطوره ؟

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic