** نگاه **
آزادی را فقط در مجسمه ی آن یافتم.((ژان ژاک روسو))

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

عکس / هتک حرمت زن رئیس جمهوری ساحل عاج توسط سربازان مخالف

کد: 900125003
ZimDaily #1707

نگرانی از جنگ سرد ایران و عربستان

روزنامه محافظه كار آمریكایی " وال استریت ژورنال " اوضاع منطقه خاورمیانه و جبهه بندی موجود در این منطقه را به جنگ سرد جدیدی بین ایران و عربستان تشبیه كرده است.

به گزارش عصر ایران این روزنامه در گزارشی با عنوان " جنگ سرد جدید " می نویسد كه رقابت بین ایران و عربستان در منطقه خاورمیانه به سال های دور بر می گردد اما قیام های سه ماه گذشته در كشورهای عربی خطر تبدیل این رقابت به یك نزاع منطقه ای خطرناك را بیش از پیش كرده است.

وال استریت ژورنال می نویسد : تا كنون قیام های موجود در كشورهای خاورمیانه نه تنها به رشد و ارتقای دموكراسی نینجامیده بلكه سبب ساز تشدید دشمنی بین عربستان و ایران یعنی دو قدرت منطقه ای شده است.

این روزنامه در ادامه به نقل از یك مقام بلند پایه سعودی كه نامی از او نمی برد می نویسد :‌"‌جنگ سرد بین ایران و عربستان یك واقعیت است . ایران در پی گسترش نفوذ خود در منطقه است . بی ثباتی چند ماه گذشته در منطقه به این معنا است كه ما نمی توانیم بی تفاوت بنشینیم و به سیر وقایع جاری در منطقه نگاه كنیم ".

وال استریت ژورنال در ادامه می نویسد : بسیاری از ناظران نگران تشدید تنش بین عربستان و ایران و تاثیرات آن بر امنیت منطقه نفت خیز خلیج فارس هستند یعنی منطقه ای كه بیش از یك پنجم نفت مصرفی جهان سوار بر كشتی ها  روزانه از تنگه ای مابین ایران و عربستان عبور می كند.

همچنین تشدید احتمالی تنش یبین ایران و عربستان ممكن است همان گونه كه برنامه ریزی شده خروج بی سروصدای نیروهای آمریكایی از عراق تا پایان سال جاری میلادی (2011) را مشكل تر كرده و شاید در حالتی بدتر  این تنش ممكن است همان گونه كه برخی نگرانند رقابت اتمی در منطقه را تشدید كند.

وال استریت ژورنال در ادامه می نویسد كه منطقه خاورمیانه هم اكنون بین دو جبهه تقسیم بندی شده كه ایران و عربستان در دو سوی این جبهه قرار گرفته اند .

به نوشته این روزنامه در یك سوی این جبهه كشورها و دولت هایی هستند كه با رهبری عربستان به غرب و ایالات متحده آمریكا نزدیك بوده و خواهان كنار آمدن با اسراییل هستند ، این روزنامه از كشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ، مصر ، مراكش و جنبش فتح در فلسطین در این جبهه نام می برد

و در مقابل بنا به نوشته این روزنامه در جبهه مقابل كه با رهبری ایران شكل گرفته گروه هایی چون حماس ، جهاد اسلامی و حزب الله و كشورهایی چون سوریه قرار گرفته اند .

چگونگی حذف دایل‌آپ اینترنت از کشور

معاون صدور پروانه رگولاتوری از حذف دایل‌آپ و تولد اپراتورهای مجازی با راه‌اندازی اپراتور چهارم خبر داد و گفت: گام بعدی پس از تصویب رومینگ شبكه‌ها در كمیسیون تنظیم مقررات و راه‌اندازی اپراتور سوم، تعریف اپراتورهای مجازی است.

موضوعاتی از جمله امكان انحصار بازار از سوی اپراتور چهارم، ضرورت ورود اپراتورهای مجازی تلفن‌همراه از محورهای گفت‌وگوی تفصیلی فارس با لطف‌الله سبوحی معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است كه وی با تاكید بر اینكه شبكه فیبر نوری باعث حذف دیگر فعالان این بازار نخواهد شد، گفت:‌ با این شبكه دیگر كسی به اینترنت دایل آپ نیاز نخواهد داشت.

لطف‌الله سبوحی در گفت‌وگو با فارس در خصوص اینكه تدوین پروانه اپراتور چهارم در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: مصوبه اپراتور چهارم از هیئت دولت رسیده و در كمیسیون تنظیم مقررات در حال طرح است.

وی افزود: كلیات پروانه در كمیسیون تنظیم مقررات مطرح شده است و ان‌شاء‌الله پس از نهایی شدن و تصوب آن در كمیسیون، باقی كارها انجام می‌شود.
* كمترین مزییا اپراتور چهارم حذف اینترنت دایل آپ است

سبوحی اظهار داشت: البته اگر فكر كنیم این شبكه به خانه‌ها می‌آید و پس از آن دیگر كسی نیاز نخواهد داشت به روش دایل آپ سرویس اینترنت بگیرد، درست است.

وی ادامه داد: منطقی نیست كه بگویم همه روی دایل آپ (dial up) بمانند، زیرا یك ISP ور شكست می‌شود و این دلیل منطقی‌ای برای اینكه ما كار توسعه‌ای انجام ندهیم، نیست.

وی در رابطه با اینكه "وقتی یك شبكه تمام آنچه افراد یك خانواده نیاز داشتند باشند، از جمله فیلم، بازی، اینترنت و غیره را به صورت یكجا داشته باشد، دلیلی وجود ندارد كه یك مشترك برای دریافت تك تك این موارد به صورت جداگانه اقدام كند "، گفت: برای مثال در سرویس ADSL، بستر انتقال خط تلفن است و مشتری سرویس دهنده را انتخاب می‌كند؛ در شبكه فیبر نوری، خط تلفن جایگزین فیبر نوری می‌شود، اما باز هم مشترك سرویس دهنده را انتخاب می‌كند.

سبوحی ادامه داد: به این ترتیب قدرت انتخاب مشترك بیشتر خواهد شد و این شبكه نیز باعث حذف كسی نخواهد شد.

معاون رگولاتوری تصریح كرد: همچنین ممكن است شبكه فیبر نوری آنقدر نیاز به اطلاعات را در مبنای داخلی تأمین كند كه نیاز كاربر به اینترنت بسیار كم شود.

وی توضیح داد: كاربران در اینترنت عمدتا قصد استفاده از منابع داخلی را دارند و اگر از بستر‌های مختلف دسترسی به منابع داخلی ایجاد شود، نیاز به اینترنت كم خواهد شد.

راههای شاد کردن همسران


1 ) زن‌‌ها دوست ندارند میهمان ناخوانده داشته باشند، بنابراین به آنها وقت کافی بدهید تا آماده شوند. آمادگی آنها برای پذیرایی امری حیاتی است. 

2 ) هر روز از همسر خود سوال کنید که چه کاری می‌توانید برایش انجام دهید.

3 ) وقتی از شما خطایی سر می‌زند اظهار تاسف کنید. وقتی هم که تقصیر از شما نیست باز هم اظهار تاسف کنید! 

4 ) وقتی اوضاع قمر در عقرب است، لبخند را فراموش نکنید. اگر بخندید دنیا هم با شما می‌خندد و اگر گریه کنید یقین بدانید که دنیا شما را تنها خواهد گذاشت.

5 ) از تلاش‌های همسرتان تشکر کنید و ببینید این تشکر تا چه حد موثر واقع می‌شود. 

6 ) به این فکر کنید که همسر شما زن خیلی خوبی است، مادری بسیار خوب، عروسی بهتر از دیگر عروس‌ها و اگر به این طرز فکر ادامه دهید، او همین طور خواهد شد.

7 ) خسیس نباشید و در ستایش همسر خود دست و دلباز باشید. اما به یاد داشته باشید که در هیچ موردی مبالغه نکنید. باید همسرتان استحقاق تعریف و تمجیدی را که شما می‌کنید، داشته باشد وگرنه ممکن است نتیجه‌ی خوبی ندهد.

8 ) همسر خود را تشویق کنید و کمک کنید تا استعدادهای پنهانی او شکوفا شود. 

9 ) به جای هدایای گران‌بها، وقت خود را در اختیار همسرتان قرار دهید. نشان دهید که به او توجه دارید، حتی پس از یک روز کار سخت! برای او هدیه‌ای ببرید حتی یک شاخه گل به این ترتیب او خوش اخلاق می‌ماند.

10 ) بدانید زمانی که همسرتان از سر درد شکایت میکند، چاره سر درد او قرص مسکن نیست، بلکه یک لبخند است. 

11 ) هرگز با همسرتان نجنگید، چون امکان ندارد در جنگ برنده شوید. در عوض از قلم برای نوشتن آن چه در ذهن دارید استفاده کنید. بعد آن را به همراه شاخه‌ای گل تحویل او بدهید.

زمین‌خوار و رانت‌خوار بزرگ شیراز + عكس


فارس: فرماندار شیراز با بیان اینكه همه سرمایه‌گذاران خارجی شهر شیراز سرمایه‌بر هستند، ‌گفت: یكی از بزرگترین مشكلات شهر شیراز وجود پروژه‌های مشكوك و مشكل‌دار در این شهر است.

حسین قاسمی، فرماندار شیراز به وجود پروژه‌های مشكوك و مشكل‌دار در شهرستان شیراز اشاره كرد و اظهارداشت: وجود چنین پروژه‌های مسئله‌داری مانند رانت‌خواری در شهر شیراز از مسائل بسیار حائز اهمیت است.

الخوری، زمین خوار بزرگ شیراز

وی بر همین اساس به یكی از این پروژه‌ها در شهر شیراز اشاره كرد كه ساخت یك مجموعه مسكونی 646 واحدی لوكس‌ساز در منطقه بالا شهر شیراز است و این پروژه توسط شركتی به نام "ابوظبی للمشاریع و التموین " كه به اختصار "APS " گفته می‌شود و در امارات عربی متحده به ثبت رسیده انجام می‌شود.

فرماندار شیراز با بیان اینكه این شركت در سال 1381 (دولت خاتمی) قرارداد پروژه 646 واحدی را به عنوان سرمایه‌گذار خارجی با وزارت مسكن و شهرسازی منعقد كرده است، یادآورشد: این پروژه، مشاركتی بوده است، بدین صورت كه زمین آن توسط وزارت مسكن تأمین شود و ساخت این پروژه توسط شركت "ابوظبی للمشاریع و التموین " صورت گیرد.

وی به سهم 24.5 درصدی دولت و 75.5 درصدی سرمایه‌گذار خارجی پس از پایان قرارداد از این واحدها اشاره و تصریح‌كرد: افرادی را كه شركت "APS " برای این پروژه معرفی كرده بود "شیخ عبدالرحمان عبدالله آل محمود " و "علی‌محمد شعیب الخوری " نام داشتند كه مقرر شده بود این پروژه را این شركت 36 ماهه تحویل دهد اما متأسفانه این پروژه 9 سال به طول انجامید.

قاسمی بر همین اساس سرمایه‌گذاری خارجی را دارای تعریف خاصی دانست و گفت: در سرمایه‌گذاری خارجی باید سرمایه از خارج وارد ایران شود در حالی كه شركت "APS " تنها عنوان سرمایه‌گذار را داشته و در واقع 'سرمایه‌بر' بوده است.

وی با بیان اینكه برخی افراد داخلی بر روی این شركت سرمایه‌گذاری كرده و پورسانت خود را نیز گرفتند، اظهارداشت: شركت "APS " در ابتدا وامی را از بانك صادرات شعبه المكتوم دبی به مبلغ 3.3 دهم میلیارد تومان دریافت كرده كه این بخشی از پول بوده و بخش دیگر آن را با پیش فروش واحد‌ها تأمین كرده است یعنی این شركت عملاً هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در ایران انجام نداده است.

فرماندار شیراز در ادامه به عدم بازپرداخت وام 3.3 دهم میلیارد تومانی از سوی این شركت اشاره كرد كه اكنون با احتساب دیركرد به 15 میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است و تصریح‌كرد: نكته مهم این است كه این شركت برای رهن بانك زمینی را كه متعلق به وزارت مسكن بوده همراه با زمین دیگری كه آن هم متعلق به این وزارت بوده گذاشته است و اكنون بانك صادرات می‌خواهد این زمین را برای خود مصادره كند.

وی با تأكید بر اینكه معاون وزیر مسكن و شهرسازی آن زمان آقای خواجه‌دلیری این قرار داد را امضا كرده است، افزود: این شركت با سود كلانی كه از این پروژه به دست آورده آن را در خارج سرمایه‌گذاری كرده و شنیده‌ها حاكی از این است كه شركت "ابوظبی للمشاوی و التنوین "زمانی كه به ایران آمده وضعیت مالی خوبی نداشته است.

قاسمی با اشاره به اینكه شركت مذكور اماراتی این پروژه را مغایر با آنچه در قرارداد آمده، ساخته و متعاقب آن می‌خواهد سهم 24و نیم درصدی دولت را هم به 5 درصد تقلیل دهد، یادآورشد: با فشارهای صورت گرفته و مقاومت مسئولان فعلی این كار تاكنون صورت نگرفته است.

وی با تأكید بر اینكه این شركت به جای اینكه پاسخگو باشد طلبكار شده است، افزود: در حال حاضر سند این زمین‌ها در رهن بانك قرار گرفته و احتمال دارد بانك صادرات آنها را مصادره كند؛ مشكل امنیتی نیز كه وجود دارد این است كه مردم اسناد و سند خانه خود را می‌خواهند. ضمن اینكه به دلیل دیر كرد 36 ماه به 9 سال این شركت به مجموعه مسكن و شهرسازی نیز بدهكار است.

فرماندار شیراز با بیان اینكه شركت مذكور با وجود این كارهای خود، می‌خواهد پروژه APS2 را هم اجرا كند، گفت: این شركت ابتدا باید بدهی‌های قبلی را تسویه و مطالبات و تعهدات را خود را نسبت به مردم انجام دهد اما هنوز این اقدامات را انجام نداده و در اقدامی عجیب جدیداً تقاضای 50 میلیارد تومان وام از بانك‌های جمهوری اسلامی كرده است.

وی با بیان اینكه پیش‌بینی كارشناسان حوزه مسكن و شهرسازی این است كه شركت مذكور از پروژه "APS 2 " به دنبال سود 200 درصد است، اضافه كرد: آقای "الخوری " در حالی می‌خواهد پروژه دوم را بسازد كه زمین پروژه قبلی آن در رهن بانك صادرات بوده و قرار است آن را نیز مصادره كند.

قاسمی با اشاره به اینكه "الخوری " نماینده شركت "ابوظبی للمشاریع والتموین " دارای ارتباطات معناداری است، اظهارداشت: متأسفانه در قراردادی كه آن زمان بسته شده بعضی از راه‌های گریز و فرار برای وی گذاشته شده است؛ این قرارداها سفارشی بوده و باید بررسی شود كه چه كسانی پشت این قرار دادها وجود دارند؟

وی با بیان اینكه در حوزه تجاری 2 درد بزرگ شیراز را به صورت ویژه تحت تأثیر خود قرار داده است؛ یادآورشد: زمین‌خواری یكی از مشكلات اصلی شهر شیراز است. حدود 5 هزار میلیارد تومان از زمین‌های شیراز در دست زمین‌خوار‌ها است كه در سال 1389 تقریبا با اقداماتی كه انجام شد حدود هزار و 100 میلیارد تومان از این زمین‌ها برگردانده شده است.

* مهمترین عامل زمین‌خواری در شیراز ایجاد باغ‌شهرهاست

فرماندار شیراز مهمترین عامل زمین‌خواری در شیراز را ایجاد باغ‌شهرها‌ عنوان كرد و افزود: شیراز زادگاه و مركز باغ‌شهرسازی به شمار می‌رود؛ در حالی كه مقام معظم رهبری نیز در سفر به شیراز این مسئله را تذكر دادند و بنده نیز در طول سال گذشته صدها بار در خصوص بحث باغ شهر‌ها موضع گرفتم.

وی با بیان اینكه بعضی از زمین‌خوارانی كه در تهران فعالیت می‌كنند قبلاً در شیراز حضور داشتند، گفت: در حال حاضر 60 هزار نفر در بخش باغ و زمین در شهر شیراز مال‌باخته هستند؛ اگر هر خانواده را 5 نفر حساب كرد حدود 300 هزار نفر مال باخته در این شهر مال‌باخته هستند و حداقل یك پنجم جمعیت شیراز درگیر این بحث هستند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حامد

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب وبلاگ چطوره ؟

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic